Jakie korzyści otrzymuje przedsiębiorca w ramach księgowości online?

Jakie korzyści otrzymuje przedsiębiorca w ramach księgowości online?

Księgowość w firmie

To, że przedsiębiorca musi prowadzić księgowość firmy wiadomo od dawna. Istnieje jednak alternatywa do tradycyjnych metod rozliczania księgowości w biurze rachunkowym, a mianowicie księgowość online. Należy jednak zaznaczyć, że usługa księgowości online nie jest przeznaczona dla wszystkich. Są z niej mogą mikro- i małe firmy, w szczególności te, które prowadzą swoją księgowość w oparciu o podatkową księgę przychodów i rozchodów lub inne rozwiązanie tzw. uproszczonej księgowości.

Księgowość online

Jeżeli zaliczasz się do grona szczęśliwców, którzy mogą korzystać z księgowości online masz możliwość skorzystania z wielu wartościowych usług. Właściciele firm decydują się na wybór księgowości online ze względu na: łatwość obsługi, funkcjonalność, cenę, niezawodność, opinie innych oraz wygląd interfejsu.

Aplikacje wchodzące w skład księgowości online tworzone są tak, żeby użytkownik w przyjazny, prosty czy wręcz intuicyjny sposób był w stanie poruszać się po nich. Ponadto potrafią one wszystko, czego przedsiębiorca potrzebuje do sprawnego prowadzenia księgowości.

Do podstawowych narzędzi, jakie oferują twórcy takich aplikacji, zaliczyć można:

– automatyczne generowanie wszystkich dokumentów (zarówno faktur, rachunków, jak i deklaracji podatkowych i ubezpieczeniowych) w formie gotowej do wydruku lub nawet gotowej do przesłania do urzędu skarbowego czy ZUS-u za pośrednictwem poczty elektronicznej,

– tworzenie rozmaitych baz danych (dotyczących np. klientów, produktów, usług), jak też ewidencji (środków trwałych, należności, zobowiązań) na podstawie wprowadzanych do systemu faktur oraz innych dokumentów,

– automatyczne obliczanie wszystkich składek oraz zobowiązań podatkowych,

prowadzenie KPiR oraz innych potrzebnych rejestrów.

Jakie korzyści otrzymuje przedsiębiorca w ramach księgowości online?

Ponadto wiele z dostępnych aplikacji posiada szereg dodatkowych narzędzi, które mogą ułatwić prowadzenie własnej firmy, jak np. zintegrowane kalendarze, kontrola płatności, miękka windykacja czy powiadomienia. Dodatkowo księgowość online daje możliwość powierzenia konta z danymi profesjonalnym księgowym świadczącym usługi w ramach biur rachunkowych online.

Księgowość online na pewno jest przyszłościowym pomysłem, ponieważ elastyczny dostęp do danych i bogaty zbiór funkcji rozwiązuje wszystkie problemy związane z jakością zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem. Ponadto ma ona coraz więcej zwolenników i wszystko wskazuje na to, że ich liczba nadal będzie wzrastać. Możliwe, że księgowość online zastąpi tradycyjne metody rozliczeniowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *