Aukcje za klikanie – czyli o licytacjach za grosz

Praca dla nieletnich – czyli czy nastolatkowie mogą liczyć na dobrze płatne zajęcie?

Trzeba wspomnieć o tym, iż niedawno internauci posiadają także możliwość uczestniczenia w nowym typie inwestycji, czyli mogą licytować na aukcjach za grosza i po groszu. Otóż, dzięki nim możemy zakupić, np. telewizor, rower czy komputer za niewiarygodnie niską ceną, a co najważniejsze wystawiane produkty są naprawdę wysokiej jakości.

Na uwagę zasługuje fakt, iż pierwsza tego typu aukcja miała miejsce w Niemczech, gdzie na serwisie Telebim.com można było zakupić produkty za dolara. Obecnie, funkcjonuje on pod marką Swoopo. Natomiast wśród polskich portali tego typu warto wymienić ustrzel.com, na którym dokonywano są transakcje za grosze. Ponadto, w swej ofercie posiada także aukcje za dolara, rozbudowany program lojalnościowy. Oprócz tego, serwis udostępnia swym użytkownikom ofertę hurtową, na której mogą oni też zarabiać. Nie zapominamy o interesującej szacie graficznej. A, co ciekawe użytkownicy aukcji mogą czatować ze sobą, co na pewno ma wpływ na wiarygodność serwisu. Poza tym, możliwe jest również wylicytowanego produktu na pociski. Warto podkreślić to, że dzięki tego rodzaju aukcjom, dokonujemy zakupu produktów po niższych kosztach niż ich cena rynkowa.

Musimy mieć jednak świadomość tego, iż chociaż aukcja zaczyna się zazwyczaj od zera lub grosza, to  nie znaczy, iż zakupimy towar po bardzo  niskiej cenie. Otóż, aukcja trwa określany czas i jest prowadzona z dokładnością co do jednej sekundy. Zwycięzcą zostaje ta osoba, która jako ostatnia weźmie udział w akcji. Należy powiedzieć o tym, iż każdy udział w akcji wydłuża ją o określoną liczbę sekund, zazwyczaj 30. Natomiast oddanie jednego strzału (akcja strzelanina) kosztuje użytkownika 10 gr i podnosi cenę przedmiotu o 1 gr. Poza tym, aby nie siedzieć cały czas przed monitorem, można skorzystać z opcji auto-strzelanina, którą możemy odpowiednio zaprogramować. Oczywiście, zwycięzca akcji kupuje towar po korzystnej cenie, jednak trzeba zaznaczyć to, iż składają się na niego wszyscy, którzy biorą w niej udział.

Kolejną ciekawą propozycją jest serwis binguj.pl. Aby wziąć udział w licytacji, trzeba się wcześniej zarejestrować i później klikać przycisk „binguj” umieszczony na dole każdego z boksów aukcyjnych. Każde klikniecie powoduje wzrost ceny produkty o gr i wydłuża czas aukcji o 5, 10, 15 sekund (w zależności od ustawień programowych). Ostania bingująca osoba jest zwycięzcą aukcji. Ponadto, przysługuje jej prawo do wymiany wylicytowanego towaru na bingi, ale może to zrobić tylko w ciągu 5 godzin od zakończonej transakcji. Kolejnym tego typu serwisem jest za10groszy.pl, na którym najczęściej licytowane są przedmioty elektroniczne, komputery i gry. Nie zapominamy także o serwisie pcworld.pl, na którym aukcja trwa zazwyczaj od 30 sekund do 20 minut i licznik jest uruchomiany od nowa po każdym złożeniu oferty. Nie ulega wątpliwości to, że za każde klikniecie się płaci, zwycięzca jest tylko jeden, a na niego „zrzucają się” pozostali użytkownicy aukcji.

Dodaj komentarz