Ile zarabia kioskarz?

Ile zarabia kioskarz?

Posiadanie własnego biznesu to dla wielu osób wręcz priorytet, jeśli chodzi o zarobki. Wiadomo, że na początku kariery zawodowej właściwie każdy decyduje się na pracę u kogoś. Jednak w późniejszym czasie można zastanawiać się nad tym, jak właściwie przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na swoją przyszłość. Posiadanie własnego kiosku to bardzo duże wyzwanie. Oczywiście należy mieć na uwadze, że jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie takiego punktu, w którym można zakupić gazetę czy papierosy cieszyło się znacznie większym wyzwaniem niż obecnie. Założenie własnej działalności wiąże się z kosztami utrzymania, jednak wiele osób się na ten krok decyduje. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się czasopisma w formie elektronicznej, jednak i tak kioskarz będzie mógł sporo zarobić. Wiadomo, że dla wielu codzienna gazeta jest pewnego rodzaju przyzwyczajeniem, co oznacza, że w drodze do pracy chcą zapoznać się z aktualnymi wiadomościami. Kto może pracować na tym kiosku?

Kto może nim zostać?

Obecnie, aby można było zostać kioskarzem, nie ma konieczności posiadania wyższego wykształcenia. Warto jednak skończyć szkołę średnią. Często zdarza się, że zatrudniając na stanowisku kioskarza, właściciel nie ma żadnych wygórowanych oczekiwań związanych z pracownikiem. Mimo wszystko należy pamiętać, że taka osoba powinna umieć obsługiwać kasę fiskalną, ponieważ jest to niezbędny element do prawidłowej obsługi klienta. Wiadomo, że kioskarz powinien również znać zasady prawidłowego wychowania, ponieważ jakość obsługi musi być utrzymana na właściwym poziomie. Dzięki temu można będzie przekonać się o tym, że właściwe podejście to klucz do sukcesu. Oczywiście pracownik posiada również odpowiedzialność, dlatego powinien mieć ukończone osiemnaście lat. Tym większe ma to znaczenie, że w wielu kioskach sprzedawany jest tytoń czy też papierosy.

Co należy zrobić, by zostać kioskarzem?

Kioskarz to stanowisko sprzedawcy w kiosku, dlatego nie ma tutaj szczególnych wymagań, które będą dotyczyły właśnie tego stanowiska. Przede wszystkim musi to być osoba pełnoletnia, powinna potrafić obsługiwać kasę fiskalną. Bardzo duże znaczenie ma również znajomość aktualnie wydawanych czasopism, ponieważ można będzie polecić klientowi takie, które sprawdzi się idealnie. Wiadomo, że im więcej wie się o sprzedawanych produktach, tym sama sprzedaż będzie mogła iść sprawniej. W kiosku znajduje się wiele przeróżnego rodzaju czasopism, ale zdarzają się także książki. Dlatego znajomość poszczególnych pozycji pozwala na maksymalnie sprawą obsługę za każdym razem.

Jak mieć pracę w zawodzie?

Praca w zawodzie kioskarza jest specyficzna. Z jednej strony jest to przeważnie praca siedząca, ponieważ znajdujemy się w bardzo małym pomieszczeniu w otoczeniu gazet. Z drugiej strony właściwe rozmieszczenie poszczególnych produktów wpływa na komfort samej pracy, jak i również płynność w obsłudze klienta. Bardzo duże znaczenie ma również to, by lubić swoją pracę, wiele osób w wolnej chwili można sobie poczytać czasopisma, które są na sprzedaż. Oczywiście jeśli tylko ktoś uwielbia taką formę spędzania czasu, to praca w zawodzie kioskarza będzie połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Warto więc zastanowić się nad tym, jakie ma się oczekiwania co do pracy. Wiadomo, że często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że praca w kiosku to nie tylko obsługa klienta, obsługa kasy fiskalnej, ale bardzo często także przyjmowanie i oddawanie towaru. Dlatego skrupulatność i pilnowanie, w jakim systemie dostarczane są poszczególne pozycje, będzie sporym ułatwieniem, dla każdego pracownika kiosku.

Kioskarz może być zatrudniony na stawkę godzinową, dlatego jego zarobki mogą być zróżnicowane. Prawdą jest, że często można liczyć na kilkanaście złotych na godzinę, dzięki temu im więcej przepracowanych godzin w miesiącu, tym automatycznie można będzie liczyć na większą kwotę do wypłaty. Oczywiście może zdarzyć się, że będzie to zatrudnienie na etat, w takiej sytuacji można spodziewać się wynagrodzenia w okolicy 2000 złotych. Wiadomo, że dużo zależy od tego, czy jest to pojedyncze miejsce, czy też sieć kiosków jednego właściciela. Niewątpliwie jest to spokojna praca, dlatego jeśli ktoś uwielbia czytać, w ten właśnie sposób będzie mógł spędzać czas między jednym a drugim klientem. Z pewnością to rozwiązanie, które cieszy się dużym zainteresowaniem. Z tego powodu otwieranych jest coraz więcej kiosków, ponieważ dzięki temu wiele osób ma szansę wejść w posiadanie ulubionej gazety każdego poranka.

Dodaj komentarz