Jak pozyskać fundusze unijne na prowadzenie działalności gospodarczej?

Jak pozyskać fundusze unijne na prowadzenie działalności gospodarczej?

W dzisiejszych czas coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dzieje się tak, ponieważ dzięki temu istnieje możliwość znacząco wyższych zarobków, ale oczywiście zalet jest o wiele więcej. Niestety większość osób, które chciałby utworzyć własną działalność ma problem z pozyskaniem środków finansowych na ten cel. Jednakże istnieje możliwość pozyskania funduszy unijnych na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Bez wątpienia jest to duża szansa na rozwój dla wielu tysięcy osób.

Wszystko co musisz wiedzieć o funduszach unijnych na prowadzenie własnej działalności gospodarczej

Fundusze unijne na prowadzenie działalności gospodarczej są kierowane przede wszystkim w stosunku do osób, które są młode i ich celem jest uruchomienie własnej firmy. Pomysł powstał z myślą o osobach do 30. roku życia, które są zarejestrowane, jako osoby bezrobotne w urzędzie pracy. Natomiast należy zaznaczyć ich ważną przesłanką otrzymania takich środków jest trwałość pozostawania bez jakiegokolwiek zatrudnienia. I okres ten musi wynosić minimum pół roku. W przeciwnym wypadku nie będziemy się kwalifikowali do otrzymania pieniędzy na prowadzenie działalności gospodarczej. Do osób, które posiadają największe szansę, aby otrzymać środki finansowe na działalność trzeba zaliczyć takie, które mają najniższe wykształcenie, są osobami niepełnosprawnymi, jak również w ciągu ostatniego roku kalendarzowego nie korzystały z żadnego wsparcia finansowego z urzędu pracy. Osoby, którym uda się pozyskać fundusze na prowadzenie działalności są zobowiązane do utrzymania swojej firmy przez okres minimum jednego roku. W przeciwnym wypadku będą musiały całą pozyskaną kwotę zwrócić.

Co należy zrobić, aby uzyskać fundusze unijne na prowadzenie działalności gospodarczej?

Aby uzyskać fundusze unijne na prowadzenie działalności gospodarczej należy w pierwszej kolejności złożyć stosowny wniosek do urzędu pracy. Wniosek taki powinien być złożony przez osobę uprawnioną do tej czynności. Jeżeli chodzi o kwestię wniosku to powinien on zawierać:

  • biznes plan
  • wstępną deklarację współpracy potencjalnych klientów
  • dokument potwierdzający miejsce wykonywania działalności gospodarczej

Wniosek, który należy wypełnić znajduje się na stronie każdego urzędu pracy. Należy się przygotować na to, iż rozpatrywanie wniosku może potrwać nawet sześć miesięcy. W trakcie rozpatrywania naszego wniosku możemy zostać proszeni o dostarczenie dodatkowych dokumentów, gdy coś będzie budzi wątpliwość urzędnika zajmującego się naszą sprawą.

Dodaj komentarz