Doradca kredytowy – kim jest i czym się zajmuje?

Doradca kredytowy – kim jest i czym się zajmuje?

Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu i chcesz podjąć najkorzystniejsza dla siebie decyzję? Pomóc Ci w tym może doradca kredytowy, który będzie Ci towarzyszyć podczas starań o udzielenie kredytu i nakieruje Cię na właściwe tory. Zobacz, kim jest doradca kredytowy i co należy do jego obowiązków.

Kim jest doradca kredytowy?

Doradcą kredytowym może być zarówno osoba, która pracuje dla banku, jak i taka, która świadczy niezależne usługi i nie jest związana z żadną konkretną instytucją. Dziś skupimy się właśnie na tej drugiej osobie, która nie pobiera wynagrodzenia od banku za sprzedanie kredytu, ale od klienta, któremu pomogła znaleźć najlepszą ofertę. Niezależny doradca kredytowy pomaga klientowi znaleźć najkorzystniejszą dla niego ofertę, a także towarzyszy mu podczas całego procesu ubiegania się o kredyt. Taka osoba musi mieć wiedzę z zakresu bankowości, produktów bankowych, a także musi potrafić ocenić zyski i straty spowodowane zaciągnięciem danego kredytu. Dodatkowo musi potrafić przekazać tę wiedzę w przejrzysty i zrozumiały sposób osobie, która zdecydowała się na jej pomoc. Doradcą kredytowym może zostać osoba, która ma średnie wykształcenie, a najlepiej skończyła studia w kierunku związanymi z finansami.

Powody, dla których warto zdecydować się na pomoc doradcy kredytowego

Jeśli zupełnie nie masz pojęcia o kredytach i nie chcesz podejmować pochopnych decyzji, to pomoc doradcy kredytowego może się okazać dla Ciebie nieoceniona. Nie tylko zaoszczędzisz czas na szukaniu jak najlepszej oferty, ale także unikniesz podjęcia ryzykownej decyzji.

Doradca kredytowy za Ciebie porówna i sprawdzi, czy dana oferta jest korzystna, czy też nie. Znajdzie też taki kredyt, który spełnia wszystkie Twoje oczekiwania. Jeśli nie wiesz jakie dokumenty są niezbędne do wzięcia kredytu lub nie potrafisz negocjować warunków spłaty kredytu, to doświadczony doradca może zrobić to za Ciebie. Dzięki temu nie stracisz czasu na szukanie informacji na własną rękę, ale także może udać Ci się zdobyć naprawdę dobrą ofertę, która pomoże Ci zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy.

Twój doradca kredytowy przeprowadzi Cię przez całą procedurę bez zbędnego stresu. Może pomóc Ci rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na dręczące Cię pytania.

Co należy do obowiązków doradcy kredytowego?

Doradca kredytowy zajmuje się m.in. przygotowaniem niezbędnych dokumentów i wniosków, a także szuka i przedstawia oferty kredytowe swojemu klientowi. Może także pośredniczyć między klientem a bankiem, a także negocjować lepsze warunki kredytowania. Do obowiązków doradcy należy też zapoznanie się z Twoimi oczekiwaniami i potrzebami, a także sytuacją finansowa, w której się znajdujesz. Dobry doradca będzie także wspierał i doradzał klientowi najlepsze rozwiązania przez cały okres starań o udzielenie kredytu.

Dodaj komentarz