Baterie prysznicowe ścienne natynkowe czy podtynkowe – Jaką baterię wybrać?

Baterie prysznicowe ścienne natynkowe czy podtynkowe – Jaką baterię wybrać?

Mimo ogromnej popularności baterii podtynkowych, spora część osób nadal decyduje się na montaż baterii ściennych natynkowych. Jakie są ich zalety i wady? Która z nich lepiej spełni swoje zadanie? Zapraszamy do lektury!

Rodzaje baterii prysznicowych

Na rynku dostępny jest szeroki wybór baterii prysznicowych. Do najpopularniejszych rodzajów można zaliczyć:

  • baterie naścienne (natynkowe) – klasyczny rodzaj armatury łazienkowej, montowane w miejscu instalacji wodnej, niedrogie i łatwe w montażu, mniej efektowne niż baterie podtynkowe,
  • baterie podtynkowe – nowoczesne i funkcjonalne, najlepiej montować je podczas gruntownego remontu łazienki jeszcze przed położeniem płytek, nie trzeba ich montować w miejscu instalacji wodnej, droższe niż modele natynkowe,
  • baterie jednopunktowe – klasyczne modele posiadające na stałe zamontowaną słuchawkę, nie sprawdzą się w łazience, z której korzystają osoby o różnym wzroście.

Bateria prysznicowa ścienna powinna być dopasowana nie tylko do charakteru wnętrza, ale przede wszystkim potrzeb użytkowników. Jeśli planujesz montaż wanny, niezbędna okaże się w tym przypadku bateria wannowa ścienna z prysznicem. Zapewni ona wygodę bez względu na rodzaj zażywanej kąpieli.

Baterie prysznicowe ścienne natynkowe – klasyczne rozwiązanie dla każdego

Stojąc przed wyborem odpowiednich baterii prysznicowych ściennych, warto zapoznać się z najpopularniejszymi dostępnymi modelami i postawić na rodzaj, który zapewni domownikom maksymalny komfort użytkowania. Klasyczna bateria ścienna prysznicowa sprawdzi się w każdej łazience i co równie ważne – jej instalacja nie należy do skomplikowanych czynności. Baterie prysznicowe ścienne natynkowe, które montuje się bezpośrednio w miejscu instalacji wodnej, nie wymagają żadnych przeróbek – w przypadku awarii czy chęci wymiany na nowszy model nie ma obaw o uszkodzenie płytek. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj pokręteł – bateria prysznicowa ścienna może być jednouchwytowa lub dwuuchwytowa.

Nie da się ukryć, że baterie ścienne prysznicowe lub wannowe odgrywają bardzo ważną rolę. To od nich zależeć będzie nie tylko komfort korzystania z łazienki, ale również wysokość rachunków za wodę. Decydując się na wysokiej jakości baterie ścienne należy zwrócić uwagę nie tylko na ich design, ale również typ zastosowanej głowicy, rodzaj baterii (zwykła, czyli mieszaczowa lub termostatyczna), powłoki oraz okres gwarancji. Bateria ścienna z prysznicem to wybór, z którego z pewnością będą zadowoleni zwolennicy standardowych rozwiązań.

Baterie prysznicowe ścienne

Baterie ścienne podtynkowe – nowoczesne i stylowe

Wyróżniająca się minimalistyczną stylistyką bateria prysznicowa ścienna zazwyczaj wybierana jest do nowocześnie zaaranżowanych wnętrz. Wysoka funkcjonalność tego rodzaju armatury sprawia, że często wybierana jest również do łazienek z ograniczonym metrażem. Zarówno baterie wannowo-prysznicowe ścienne podtynkowe, jak i baterie prysznicowe podtynkowe nie zajmują dużo miejsca – ich zdecydowanie większa część znajduje się pod tynkiem i płytkami. Montaż w ścianie sprawia, że tego rodzaju armatura jest mniej narażona na uszkodzenia i kontakt z wodą – dłużej zachowa atrakcyjny wygląd.

Decydując się na baterie wannowo-prysznicowe ścienne podtynkowe należy wziąć pod uwagę wyłącznie sprawdzone marki. Dzięki temu ryzyko pojawienia się usterki i konieczność wymiany elementu podtynkowego zostanie zminimalizowana do minimum. Mimo obaw o wytrzymałość tego rodzaju armatury, bateria wannowo-prysznicowa ścienna podtynkowa to opcja, którą z pewnością należy rozważyć.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy lepszym wyborem będzie bateria ścienna z prysznicem natynkowa, czy podtynkowa. Zarówno bateria wannowa ścienna z natryskiem natynkowa, jak i bateria prysznicowa podtynkowa powinna być wykonana z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu zadbasz nie tylko o atrakcyjność nowo zaaranżowanej łazienki, ale przede wszystkim o komfort podczas jej użytkowania. Sprawdź ofertę baterii ściennych natynkowych i podtynkowych w sklepie ŁazienkiABC.pl i wybierz model, o którym zawsze marzyłeś.

Dodaj komentarz