Co zrobić, kiedy dojdzie do wypadku na terenie Niemiec?

Co zrobić, kiedy dojdzie do wypadku na terenie Niemiec?

laweta Niemcy

Polacy u naszego zachodniego sąsiada bywają stosunkowo często – czy to w celach turystycznych, biznesowych czy rodzinnych. Podczas poruszania się po niemieckich drogach, tak samo jak i po polskich, zawsze istnieje ryzyko wystąpienia jakiegoś wypadku, kolizji czy awarii. Nawet jeśli zachowujemy maksymalną możliwą ostrożność, wciąż nie mamy całkowitej gwarancji, że nic się nie wydarzy. Co oczywiste, taka sytuacja w obcym kraju stresuje jeszcze bardziej, niż we własnym. Nie wiemy jakie służby wezwać, gdzie zadzwonić, jak się dogadać z innymi kierowcami, czy istnieje pomoc drogowa 24h Niemcy https://www.pomoc-drogowa-laweta-niemcy.com.pl/. W takim razie co robić, kiedy będziemy ofiarami lub sprawcami wypadku na terenie Niemiec?

Udziel pomocy rannym

Pierwszym naszym instynktem powinno być sprawdzenie, czy w wypadku nikt nie ucierpiał i udzielenie pierwszej pomocy. Jeśli niestety pojawia się potrzeba skorzystania z usług medycznych lub wezwania policji, najłatwiej nam będzie to zrobić korzystając z powszechnie znanego ogólnoeuropejskiego numeru alarmowego, a mianowicie 112. Jeśli do zdarzenia doszło na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu, jest bardzo możliwe, że w najbliższej okolicy znajdziemy szczegółową informację odnośnie bardziej konkretnych numerów alarmowych i zasad postępowania.

Zabezpiecz miejsce wypadku

Miejsce wypadku należy odpowiednio zabezpieczyć, aby nasz pojazd nie stanowił zagrożenia dla innych kierowców. Wystarczy w tym celu ustawienie trójkąta ostrzegawczego, który każdy samochód powinien mieć na stanie, a także włączenie świateł pozycyjnych lub awaryjnych, o ile działają. Do pojazdu nie powinniśmy się zbliżać, jeśli nie wygląda na w pełni bezpieczny. Jeśli na przykład pali się, powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Następnie należy zadbać o jego usunięcie z drogi, tak, aby umożliwić innym przejazd. Nawet jeśli nie znamy niemieckiego, nie ma żadnego problemu – laweta Niemcy Polska to usługa oferowana także przez polskie firmy, działające na terenie całych Niemiec. Wystarczy zadzwonić, a w niedługim czasie laweta Niemcy przyjedzie, załaduje samochód i odtransportuje go do naszego kraju. Często można także od razu skorzystać z samochodu zastępczego, aby móc bez problemu dokończyć obraną trasę.

Jeśli przydarzy nam się wypadek, udzielenie pierwszej pomocy oraz usunięcie auta z drogi to najważniejsze czynności, które powinniśmy wykonać. Niestety, może się zdarzyć, że laweta Niemcy będzie nam po prostu potrzebna. Nie trzeba się wtedy obawiać, ponieważ szybko i sprawnie całą sytuację można rozwiązać za pomocą polskiej pomocy drogowej.

 

Dodaj komentarz