Dorywcza praca dla emeryta i nie tylko – najlepsze propozycje

Dorywcza praca dla emeryta i nie tylko – najlepsze propozycje

Jest sporo grup osób, dla których najlepszą opcją jest nie praca na pełen etat, a praca dorywcza, najlepiej taka z elastycznymi godzinami pracy i nie wymagająca dużego doświadczenia czy kwalifikacji. W tej grupie znajdują się między innymi uczniowie, studenci czy emeryci, a więc osoby, które mają do dyspozycji pewną pulę wolnego czasu i często potrzebują dodatkowej gotówki.

Wbrew pozorom obecnie jest sporo prac tego typu, więc, niezależnie od wymagań i oczekiwań, każdy powinien być w stanie odszukać wartą uwagi opcję – wystarczy tylko dobrze poszukać. Poniżej możecie znaleźć najlepsze naszym zdaniem propozycje, które charakteryzują się najwyższą płacą lub największą elastycznością.

Lekka praca biurowa – idealna dla emerytów

Nie trzeba daleko szukać, aby znaleźć, zwłaszcza w większych miastach, różnorodne oferty lekkiej pracy biurowej skierowane do emerytów i rencistów, a często także do studentów. Zakres obowiązków może obejmować na przykład wykonywanie i odbieranie telefonów, umawianie spotkań czy zarządzanie dokumentacją. Z reguły stanowiska te nie mają wysokich wymagań, a konieczna jest jedynie chęć do nauki i wolny czas.

Inna ciekawa i popularna praca dla emeryta to na przykład bycie dozorcą lub stróżem nocnym, a w niektórych przypadkach także ochroniarzem. Wbrew pozorom praca ta nie wymaga szczególnego wysiłku fizycznego. W wielu przypadkach sprowadza się na przykład do przebywania w budce stróża i w razie potrzeby otwierania bramy wjeżdżającym pojazdom. W związku z tym bez problemu pracę taką mogą wykonywać również osoby starsze, w tym takie ze stwierdzonym stopniem niepełnosprawności.

Roznoszenie ulotek

Roznoszenie ulotek czy też ich rozdawanie w miejscu publicznym to popularna usługa, o czym najlepiej świadczy ilość ogłoszeń jej dotyczących – można je podejrzeć tutaj: https://www.lento.pl/ulotki-reklamowe.html. Jest to przede wszystkim ciekawe rozwiązanie dla studentów i uczniów, ponieważ zadanie do wykonania jest bardzo proste, a przy zachowaniu odpowiedniego tempa nie zajmuje bardzo dużej ilości czasu.

Niektórzy emeryci mogą również się go podjąć, jeśli cieszą się dobrym zdrowiem i chcą mieć okazję do rozruszania się. Chociaż coraz więcej biznesów przenosi się do Internetu i reklamy w sieci cieszą się dużą popularnością, to nic nie wskazuje na to, aby ulotki miały odejść w zapomnienie. Są one szczególnie dobrym sposobem na promocję lokalnych sklepów i biznesów, na przykład restauracji. W związku z tym niezależnie od tego, kiedy byśmy nie szukali pracy związanej z ulotkami, jest spora szansa, że uda się nam ją znaleźć.

Dodaj komentarz