Jak wybrać kabinę sypialną na lawetę? 

Jak wybrać kabinę sypialną na lawetę? 

Czy wiesz, że szacuje się, że 30 proc. śmiertelnych wypadków drogowych spowodowanych jest zmęczeniem kierowcy? Kiedy jesteśmy zmęczeni, spada nasz poziom koncentracji. Ruchy stają się wolniejsze, tak samo refleks. W takim stanie dużo łatwiej o nieumyślne spowodowanie wypadku. Dlatego bardzo ważne jest, żeby kierowca był wypoczęty. 

Są jednak zawody, które opierają się na całodniowej jeździe, a odpoczynek stanowi wyzwanie. W takiej sytuacji znajdują się kierowcy tirów i samochodów ciężarowych. Jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji? Jedną z opcji jest zakup odpowiedniej kabiny sypialnej, która zapewni optymalne warunki do wypoczynku. Jak wybrać kabinę sypialną na lawetę? 

Kabina sypialna – komfort i funkcjonalność 

Kabina sypialna przede wszystkim powinna być wygodna. W złych warunkach nie da się wyspać, co może zwiększyć ryzyko późniejszego wypadku. Dlatego wybierając kabinę sypialną warto zwrócić uwagę na komfort. Istotny jest materac odpowiedniej wielkości oraz jego twardość. Tutaj należy dopasować parametry do naszego kręgosłupa. Po całym dniu jazdy w pozycji siedzącej wygodne łóżko jest podstawą wypoczynku. 

Bardzo ważnym aspektem kabiny, który pomoże nam się wyspać, jest wyciszenie. Kabina sypialna powinna być odpowiednio wyciszona, tak żeby dźwięki z zewnątrz nas nie rozpraszały. Nocleg na parkingu dla tirów wiąże się z ogólnym hałasem. Ten z kolei utrudnia wypoczynek. Jeżeli zależy nam na mocnym i wartościowym śnie, to musimy zainwestować w kabinę z odpowiednim wyposażeniem. 

Na tym etapie, warto także wspomnieć o wywietrznikach, oknach i izolacji termicznej. Kabiny sypialne ceny, to małe pomieszczenia, umieszczone w górnej części lawety. W takim miejscu szybko robi się zaduch i gromadzi ciepłe powietrze. Dlatego warto zadbać o to, żeby kabina posiadała sprawne i efektywnie działające wywietrzniki. Zaletą będą także otwierane okna. Nie możemy także zapomnieć o izolacji termicznej, która zabezpieczy nas przed chłodem w jesiennie i zimowe noce. 

Wyposażenie dodatkowe 

Wybierając kabinę sypialną, powinniśmy ją oceniać pod kątem tradycyjnej sypialni. Czyli wszystko, co znajduje się w sypialni, również powinno znaleźć się w nadstawce. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na oświetlenie oraz gniazdka. Najlepszym wyborem jest regulowane oświetlenie LED. Natomiast gniazdka powinny być przynajmniej dwa. Dzięki temu będziemy mogli bez problemu naładować telefon i inne potrzebne sprzęty. 

Co jeszcze znajduje się w sypialni? Szafki i szuflady. Również one powinny być uwzględnione w wyposażeniu kabiny. Tam umieścimy swoje ubrania oraz inne rzeczy osobiste. Dobrze, żeby szafki były zamykane na klucz lub zatrzask, tak żeby w trakcie jazdy były zabezpieczone przed otwarciem. 

Dodaj komentarz