Jaki kierunek studiów wybrać na studiach podyplomowych?

Jaki kierunek studiów wybrać na studiach podyplomowych?

Jaki kierunek studiów wybrać na studiach podyplomowych?

Studia podyplomowe to świetny sposób na zdobycie nowych kwalifikacji w zaledwie roku bądź dwóch lat! Ten czas w zupełności wystarcza, na zdobycie nowej kwalifikacji i wzbogacenie swojej wiedzy w danej dziedzinie. W dzisiejszych czasach wybór uczelni i kierunków studiów podyplomowych jest naprawdę rozległy. Osoby zainteresowane tematem, na pewno borykają się nad tym, “jaki kierunek studiów wybrać?”.

Na początek może odpowiedzmy sobie na pytanie: “kiedy wybrać się na studia podyplomowe?”. Powodów może być wiele, jednak kilka z nich wydaje się być oczywiste. Już w młodym wieku musimy wybierać kierunek zawodowy, w którym chcemy dążyć. Niestety często okazuje się, że nasz wybór nie do końca był trafny. Wtedy z pomocą mogą przyjść nam studia podyplomowe, które umożliwią nam przebranżowienie. Są one również świetnym miejscem na podniesienie swoich umiejętności i kwalifikacji w obecnym miejscu pracy. W sytuacji kiedy firma się rozwija, a my musimy sprostać nowym projektom i wyzwaniom, czasem dobrą decyzją jest wybranie się na odpowiedni kierunek studiów podyplomowych.

Kierunek, który wybierzemy powinien przede wszystkim iść w parze z naszymi zainteresowaniami bądź zawodem. Ważne, aby przed podjęciem decyzji bardzo dokładnie zapoznać się z programem kształcenia oraz popytać absolwentów owego kierunku o opinię. W przeciwnym przypadku możemy rozczarować się podczas uczęszczania na zajęcia.

Czynnikiem, który ma istotny wpływ na wybór uczelni jest odległość, która musimy pokonać, aby się do niej dostać. Trzeba wziąć pod uwagę, jak ewentualnie może przebiegać nasza podróż i czy jest to wystarczająco komfortowa trasa pod względem czasu. Znaczna większość osób, która decyduje się na studia podyplomowe ma rodzinę oraz pracę. Warto więc skupić się na tym, aby uczelnia nie kolidowała nam z takimi ważnymi sprawami.

Idąc na studia podyplomowe, możemy nabyć nowe kompetencje lub poszerzyć te posiadane. Ukończenie podstawowego licencjatu czy magisterium, niestety często nie jest wystarczające, aby utrzymać pozycję na rynku pracy. W mgnieniu oka może okazać się, że młodsze osoby przeganiają starszych mimo mniejszego doświadczenia. Studia, kursy i szkolenia są ważną inwestycją w samego siebie i z pewnością jest to doceniane przez pracodawców.

2 Comments

  1. Tomek, ja szukałam odpowiedniej uczelni kierując się opiniami i kadra. Dla mnie dodatkowym atutem były zajecia zdalne, bo ciężko mi pogodzić prace, opieke nad malym dzieckiem oraz dalsza nauke. Znalazłam wiele dobrego o WSKZ , wybrałam i od miesiąca tam studiuje. Na ten moment moge powiedzieć, że wszystko super. Zajęcia tak jak chciałam mam zdalnie, jest tez wysoki poziom merytoryczny. Od siebie polecam

Dodaj komentarz