Łyżka z mieszalnikiem do przygotowywania betonu

Łyżka z mieszalnikiem do przygotowywania betonu

łyżka z mieszalnikiem

Samodzielne przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy jest jednym z bardziej korzystnych rozwiązań dla wielu firm budowlanych. Trzeba tutaj co prawda odpowiednich inwestycji w łyżki mieszalnikowe, montowane na posiadanych ładowarkach kołowych. Tego typu inwestycja, nie należy jednak do wyjątkowo kosztownych. Dobra łyżka z mieszalnikiem to koszt w granicach do 10 tys. PLN, a można nawet zaopatrzyć się w jeszcze tańsze, z rynku wtórnego. Oczywiście rozwiązaniem najlepszym będzie zakupem nowej łyżki mieszalnikowej. Pozwoli to na lepsze jej dopasowanie do posiadanej ładowarki, jak i zabezpieczy nam serwis gwarancyjny. Zawsze przecież coś się może zepsuć.

Jaka łyżka z mieszalnikiem będzie odpowiednia?

Najważniejszym krokiem w tym przypadku będzie prawidłowy dobór łyżki mieszalnikowej. Musimy zdać sobie sprawę, iż każda łyżka mieszalnikowa będzie oferować nam inne warunki do pracy. Każda z nich będzie także dostosowana do współpracy z innymi ładowarkami. Głównym kluczem dopasowania będzie tutaj masa całkowita maszyny oraz pojemność łyżki. Łyżki najmniejsze, będą tutaj dostosowane do współpracy z mini ładowarkami. Zaś łyżki duże, do współpracy z dużymi ładowarkami kołowymi. Oczywiście łyżka z mieszalnikiem powinna być starannie i precyzyjnie dopasowana do konkretnego modelu maszyny. Najlepiej jeśli zajmie się tą kwestią autoryzowany dostawca producenta łyżek mieszalnikowych. W takim bowiem przypadku, będziemy mieć pełną gwarancję prawidłowego dopasowania łyżki do maszyny. Jest to kwestią niezwykle ważną, bowiem będzie się to przekładać na możliwości, efektywność, wydajność i jakość przygotowywanego betonu. Tutaj dość ważne jest także to, iż sprzedawca powinien dopasować odpowiednią płytę adaptacyjną zapewniającą możliwość montażu jednej łyżki na kilku różnych modelach ładowarek.

Eksploatacja łyżki z mieszalnikiem do betonu

Same użytkowanie łyżki z mieszalnikiem także do najbardziej kłopotliwych nie należy. Jest to urządzenie bardzo proste w obsłudze. Wystarczy wsypać do wnętrza składniki zgodnie z proporcją, w zależności od tego, jakiej konsystencji beton chcemy uzyskać. Następnie wystarczy mieszać przez ustaloną ilość czasu – im więcej betonu tym dłużej. W tym czasie można już przemieszczać się ładowarką, co pozwala nam na przykład na to, aby w trakcie mieszania dojechać na odleglejszy punkt placu budowy, gdzie akurat jest zapotrzebowanie na beton.
Generalnie rzecz biorąc, własna łyżka mieszalnikowa, przyczynia się do wielu korzyści dla firm budowlanych. O najważniejszych wspomnieliśmy już wcześniej, czyli o ogólnej możliwości przygotowywania betonu i prostocie jego przygotowywania. Warto jeszcze tylko podkreślić, iż pozwoli nam to także zaoszczędzić sporo pieniędzy w stosunku do innych rozwiązań, związanych z pozyskiwaniem betonu n plac budowy. Jednym słowem, inwestycja w łyżkę mieszalnikową, to w większości przypadków bardzo dobry i rozsądny wybór.

Dodaj komentarz