Opakowanie na alkohol – eco rękaw na butelkę z procentami

Opakowanie na alkohol – eco rękaw na butelkę z procentami

Wręczanie alkoholu jako prezentu jest ciągle na topie. Kupujemy drogie wina, szampany oraz inne rodzaje tego trunku niemal na każdą okazję. Butelka z procentowym napojem powinna zostać wręczona w odpowiednim opakowaniu. Alternatyw na poszczególne okazje nie brakuje.

Podarowany przez nas alkohol może zatem być zapakowany w zwykłą, ozdobną torebkę, drewniane pudełko, albo specjalny rękaw. W dzisiejszym artykule dowiesz się jakie opakowanie na alkohol należy wybrać, jeśli zależy nam na minimalizmie i elegancji. Zapraszamy!

Eco rękaw na butelkę dla minimalistów ceniących klasykę

Opakowanie na alkohol i sposób jego podania jest równie ważny jak sama zawartość tego trunku. Warto zatem skupić się nie tylko na wyborze alkoholu, lecz także na jego opakowaniu. Jak wiadomo jesteśmy wzrokowcami – to co niebanalne i atrakcyjne przykuwa naszą uwagę. Możemy zatem łatwo wykorzystać tą wiedzę i sprawić, że zwykła butelka z alkoholem stanie się zachwycającym prezentem.

Opakowanie na alkohol na ważną okazję powinno być proste i jednocześnie zachwycające. Jeżeli zależy nam na tym, aby podarowana butelka wina lub czegoś mocniejszego była dobrze chroniona, warto pokusić się o eco rękaw na butelkę. Takie opakowanie pięknie prezentuje alkohol, a przy tym sprawdzi się także do prezentów mających formę słoiczków np. z kosmetykami bądź słodyczami. Rękaw zabezpiecza ponadto butelkę alkoholu przed nagłym wyślizgnięciem. Takie opakowanie na alkohol jest ekologiczne, a przy tym stanowi dobrą alternatywę, którą możemy wielokrotnie wykorzystywać.

Torebka na wino, pudełko i celofan wciąż są na topie

Jeżeli chodzi o opakowanie na alkohol, to na topie w dalszym ciągu są najzwyklejsze, papierowe torebki. Jest to bardzo prosty i szybki sposób na zapakowanie butelki z procentami, jednak jest on dość oklepany. Aby zatem nieco wzbogacić tak zapakowany prezent, warto jest dodatkowo owinąć butelkę celofanem albo wielką kokardą. Pamiętaj jednak o tym, aby były one kolorystycznie dopasowane do wybranej przez nas torebki.

Jeżeli już o papierze mowa, to w przypadku nieco bardziej uzdolnionych manualnie osób, dobrym pomysłem będzie samodzielne stworzenie opakowania na alkohol. Do tego celu możemy użyć bibuły, kolorowych kartek papieru, a nawet filcu itp. Wystarczy odrobina kreatywności, aby stworzyć ciekawe opakowanie otulające butelkę z alkoholem. Możemy je po prostu owinąć, albo pobawić się w nieco inny sposób, np. odpowiednio zginając taki materiał lub kartkę i stworzyć z niej koszulę dla butelki. Inspiracji z instrukcjami na takie opakowanie w internecie nie brakuje.

Dodaj komentarz