Wypadek na autostradzie a holowanie

Wypadek na autostradzie a holowanie

auto pomoc Słubice

Autostrady znacznie skróciły czas niektórych podróży, a do tego dają kierowcom naprawdę duży komfort i wygodę. Nie muszą martwić się pieszymi, czekaniem na zmianę światła czy korkami w centrum miasta. Ich samochodów nie brudzi i niszczy także jazda po typowych dziurawych polskich drogach. Niestety, jazda autostradami wiąże się także z pewnym ryzykiem. Choćbyśmy nie wiadomo jak zachowywali ostrożność i skupienie, nie gwarantuje to tego, że nigdy nie zdarzy nam się podczas niej stłuczka, kolizja czy ogólnie mówiąc jakiś wypadek. W jego wyniku nasze auto może ucierpieć w takim stopniu, że nie będzie zdolne do dalszej samodzielnej jazdy. Co wtedy? Czy można holować je samemu, czy niezbędna będzie laweta 24h Słubice?

Czy holowanie na autostradzie jest dozwolone?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, o jaki rodzaj holowania nam chodzi. Jeśli przeraża nas wysokość rachunku, jaki sądzimy, że mogłaby nam wystawić auto pomoc Słubice https://www.laweta-slubice.com.pl/ i chcemy w takim wypadku holować pojazd samodzielnie na lince holowniczej – nie będzie to możliwe. Holować na autostradzie mogą tylko specjalnie przeznaczone do tego pojazdy, którymi przecież przeciętny kierowca nie dysponuje. Jest to związane z tym, że holowanie na lince holowniczej naturalnie zmusza do obniżenia prędkości, a także wyklucza jakiegokolwiek rodzaju gwałtowne manewry. Zawsze jest także ryzyko, że pojazd holowany się od tej linki zwyczajnie odepnie. Biorąc pod uwagę, jakie prędkości osiąga się na autostradzie, oraz to, że niektórzy kierowcy nie zwracają uwagi na swoje otoczenie, holowanie na lince jest po prostu niebezpieczne. Dlatego też dopuszcza się holowanie tylko za pomocą lawet, które ponadto mają obowiązek zjechać z autostrady najbliższym zjazdem.

Ile zapłacę za holowanie na autostradzie?

auto pomoc SłubiceTo, jaką stawkę podyktuje nam pomoc drogowa 24h/7 Słubice za zholowanie naszego pojazdu z autostrady zależy od kilku czynników, w tym między innymi od tego, gdzie dokładnie się znajdujemy. Obecnie jednak te usługi z reguły nie są bardzo drogie. Ponadto warto pamiętać, że jeśli mamy wykupioną polisę AC, jest spora szansa, że zgodnie z jej warunkami należy nam się darmowa laweta. Nie ma więc powodu do obawy, że z powodu wezwania pomocy drogowej zbankrutujemy.

Wypadki na autostradzie mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Priorytetem zaangażowanych w nie kierowców powinno być przede wszystkim udzielenie pomocy rannym, a następnie usunięcie pojazdów z drogi, tak, aby nie sprowokować kolejnej kolizji. Pomoże nam w tym auto pomoc Słubice.

Dodaj komentarz