Jakie korzyści otrzymuje przedsiębiorca w ramach księgowości online?

Jakie korzyści otrzymuje przedsiębiorca w ramach księgowości online?

Jakie korzyści otrzymuje przedsiębiorca w ramach księgowości online?

Księgowość w firmie

To, że przedsiębiorca musi prowadzić księgowość firmy wiadomo od dawna. Istnieje jednak alternatywa do tradycyjnych metod rozliczania księgowości w biurze rachunkowym, a mianowicie księgowość online. Należy jednak zaznaczyć, że usługa księgowości online nie jest przeznaczona dla wszystkich. Są z niej mogą mikro- i małe firmy, w szczególności te, które prowadzą swoją księgowość w oparciu o podatkową księgę przychodów i rozchodów lub inne rozwiązanie tzw. uproszczonej księgowości.

Księgowość online

Jeżeli zaliczasz się do grona szczęśliwców, którzy mogą korzystać z księgowości online masz możliwość skorzystania z wielu wartościowych usług. Właściciele firm decydują się na wybór księgowości online ze względu na: łatwość obsługi, funkcjonalność, cenę, niezawodność, opinie innych oraz wygląd interfejsu.

Aplikacje wchodzące w skład księgowości online tworzone są tak, żeby użytkownik w przyjazny, prosty czy wręcz intuicyjny sposób był w stanie poruszać się po nich. Ponadto potrafią one wszystko, czego przedsiębiorca potrzebuje do sprawnego prowadzenia księgowości.

Do podstawowych narzędzi, jakie oferują twórcy takich aplikacji, zaliczyć można:

– automatyczne generowanie wszystkich dokumentów (zarówno faktur, rachunków, jak i deklaracji podatkowych i ubezpieczeniowych) w formie gotowej do wydruku lub nawet gotowej do przesłania do urzędu skarbowego czy ZUS-u za pośrednictwem poczty elektronicznej,

– tworzenie rozmaitych baz danych (dotyczących np. klientów, produktów, usług), jak też ewidencji (środków trwałych, należności, zobowiązań) na podstawie wprowadzanych do systemu faktur oraz innych dokumentów,

– automatyczne obliczanie wszystkich składek oraz zobowiązań podatkowych,

prowadzenie KPiR oraz innych potrzebnych rejestrów.

Jakie korzyści otrzymuje przedsiębiorca w ramach księgowości online?

Ponadto wiele z dostępnych aplikacji posiada szereg dodatkowych narzędzi, które mogą ułatwić prowadzenie własnej firmy, jak np. zintegrowane kalendarze, kontrola płatności, miękka windykacja czy powiadomienia. Dodatkowo księgowość online daje możliwość powierzenia konta z danymi profesjonalnym księgowym świadczącym usługi w ramach biur rachunkowych online.

Księgowość online na pewno jest przyszłościowym pomysłem, ponieważ elastyczny dostęp do danych i bogaty zbiór funkcji rozwiązuje wszystkie problemy związane z jakością zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem. Ponadto ma ona coraz więcej zwolenników i wszystko wskazuje na to, że ich liczba nadal będzie wzrastać. Możliwe, że księgowość online zastąpi tradycyjne metody rozliczeniowe.

 

Dodaj komentarz