Rekrutacja pracowników z Ukrainy krok po kroku

Rekrutacja pracowników z Ukrainy krok po kroku

Wiele polskich firm coraz częściej zastanawia się nad zatrudnieniem osób pochodzących z Ukrainy. Jest to dobry sposób na to, by zyskać dobrego pracownika przy stosunkowo niskich kosztach. Obecnie przedsiębiorstwa starają się o rzetelnych pracowników z Ukrainy nie tylko na określony czas, ale również na stałe. 

Rekrutacja pracowników z Ukrainy krok po kroku

Rekrutacja pracowników z Ukrainy może być nieco trudnym procesem, dlatego w wielu przypadkach warto rozważyć skorzystanie z usług firmy zajmującej się rekrutowaniem dla przedsiębiorstw pracowników pochodzących ze wschodu. Dzięki niej nie będziemy musieli przeprowadzać procesu zatrudniania sami i zaoszczędzimy dużą ilość czasu, która byłaby potrzebna na znalezienie dobrych robotników, zorganizowanie im pobytu w Polsce i dopełnienie wszystkich niezbędnych formalności. Jak wyglądają etapy pozyskiwania pracowników z Ukrainy? Sprawdź w poniższym artykule.

Znalezienie pracownika z Ukrainy

Pierwszym etapem podczas rekrutacji pracowników z Ukrainy jest oczywiście konieczność ich znalezienia. Nie zawsze jednak jest to proste zadanie i z pewnością będzie wymagało trochę czasu. Istnieje wielu pracowników ze wschodu, których ogłoszenia odnośnie poszukiwania pracy znajdziesz w internecie, jednak nie każdy z nich sprawdzi się na konkretnym stanowisku. Jeśli zależy Ci na rzetelnym wykonywaniu obowiązków przez Twojego pracownika, musisz liczyć się z tym, że w przypadku samodzielnej rekrutacji konieczne będzie poświęcenie na to odpowiedniej ilości godzin.

Zatrudnienie pracownika z Ukrainy – formalności 

Kiedy znajdziesz już właściwego pracownika pochodzącego z Ukrainy, konieczne będzie dopełnienie wszelkich formalności. Należy przede wszystkim złożyć w urzędzie pracy oświadczenie o powierzeniu pracy cudzoziemcowi. W przypadku pracownika zamieszkującego jeszcze na terenie Ukrainy konieczne będzie złożenie przez niego wniosku o wydanie wizy pracowniczej, która umożliwi legalny pobyt na terenie Polski. Trzeci krok to oczywiście podpisanie umowy o pracę, a następnie zgłoszenie tego faktu w urzędzie pracy. Pamiętaj jednak, że prawo często się zmienia i procedura ta może ulec modyfikacjom. 

Zorganizowanie pobytu pracownika z Ukrainy

W przypadku sprowadzania pracowników pochodzących z Ukrainy niezbędne będzie zorganizowanie im pobytu w Polsce. Niezbędne będzie tutaj zaplanowanie ich dojazdu do naszego kraju, a także postaranie się o odpowiednie zakwaterowanie.  Jak więc widzisz, proces pozyskiwania dobrych pracowników z Ukrainy jest nieco skomplikowany i wymaga czasu i wysiłku. Najlepszym sposobem jest tutaj skorzystanie z usług firmy zajmującej się leasingiem pracowników ze wschodu, która sama przeprowadzi wspomniane wyżej etapy rekrutacji.

Dodaj komentarz