Tipsy – biznes paznokciowy!

Tipsy – biznes paznokciowy!

Tipsy - biznes paznokciowy!

Każda kobieta lubi wyglądać elegancko. Wyznacznikiem kobiecej elegancji może być kilka zjawisk, ale to właśnie zadbane i piękne paznokcie dużo mówią o kobiecie oraz jej podejściu do spraw higieny oraz pielęgnacji. Kiedyś wystarczyło robić sobie manicure jedynie w zaciszu domowym, dziś mamy na to coraz mniej czasu. Poza tym, jest tak wiele technik malowania i dekorowania paznokci, że zamiast samodzielnie próbować wszystkiego z różnymi skutkami, lepiej oddać sprawę w ręce profesjonalistek. Na rynku przedsiębiorstw proponujących pielęgnację oraz przedłużanie paznokci znajdziemy bardzo bogaty wybór. Kiedyś kosmetyczki dorabiały, wykonując usługi z doskoku, w prywatnych domach. Zapotrzebowanie na tego typu usługi sprawiło, że z malowania paznokci można zrobić dochodowy biznes. W przedsiębiorstwach tego typu najczęściej spotkać możemy kilka stanowisk, obsadzonych przez ekspertki. Jest w sumie podobnie jak w zakładach fryzjerskich, tylko że zamiast włosów – pielęgnuje się właśnie paznokcie.

Biznes paznokciowy – zajęcie dochodowe dające wiele przyjemności

Praca na stanowisku stylistki paznokci jest bardzo przyjemnym zajęciem. Pracę wykonuje się na siedząco. Dla kogoś, kto lubi kontakt z kosmetykami, otaczaniem się kolorami i kreatywne wymyślanie wzorów – taka praca będzie w sam raz. Samodzielny biznes paznokciowy także może odnieść sukces, niekoniecznie trzeba pracować w zespole, aby odnieść wymarzony sukces. Na początek trzeba wydać pewną sumę, choćby dla nabycia nowoczesnego sprzęty do pracy. Niezbędne na stanowisku stylistki będą więc:

  • przyrządy do pielęgnacji paznokci, pilniki, nożyczki, pinsety, itp.
  • elektryczna suszarka do suszenia pomalowanych paznokci
  • sztuczne płytki paznokciowe do dowolnie wybranych aranżacji
  • lakiery do paznokci różnego typu
  • elementy ozdobne do nakładania na płytki paznokci (brokaty, drobinki, kryształki, itp.)

Szerokie pole działalności

Otwarte przedsiębiorstwa zajmujące się pielęgnacja oraz stylizacją paznokci prosperują z reguły dość długo. Wiele zależy od tego, czy dbamy o bazę dotychczasowych klientek i czy udaje nam się pomiędzy każdym, codziennym dniem pracy pozyskać także nowe chętne na nasze usługi. Biznesem przynoszącym dochód może być nie tylko praca przy stanowisku osoby odpowiedzialnej za pielęgnację paznokci. Równie dobre dochody przynosić może także organizowanie kursów stylizacji paznokci. Dziewczyn chętnych do podjęcia tego wyzwania jest coraz więcej. Ambitniejsze jednostki więc stale poszerzają swoją wiedzę w temacie stylizacji paznokci, aby być o krok przed konkurencją i móc za odpowiednią opłatą dzielić się doświadczeniem oraz nabytą wiedzą. Ile może zarabiać profesjonalna stylistka paznokci? Ceny są zróżnicowane. Pracując w miejscu, gdzie na co dzień działa kilka stanowisk, spokojnie można zarobić około 3000 złotych netto miesięcznie. Silne indywidualistki stawiające na samodzielną pracę, przy odpowiednim doborze klientów i wytężonej pracy są w stanie zarobić kwoty przekraczające nawet 5000 złotych miesięcznie.

Dodaj komentarz