Tworzenie strony internetowej – Czy warto się na tym skupić?

Tworzenie strony internetowej – Czy warto się na tym skupić?

tworzenie strony internetowej

Tworzenie stron internetowych to oferta, która na okrągło pojawia się przed naszymi oczami, z różnych źródeł. Informatycy, webmasterzy, technicy reklamują swoje usługi. Podobnie jak i różne portale internetowe, na których naszą wymarzoną stronę tylko personalizujemy, nie koniecznie znając się na komputerach. Jedno jest pewne – strona internetowa, to dzisiaj niezbędny i podstawowy element marketingu i tworzenia wizerunku. Jest to swego rodzaju wizytówka. Im lepsza, tym większy sukces może odnieść.

Spójrzmy na tą sytuację drogi czytelniku ze strony praktycznej

Jesteś w obcym mieście i chcesz skorzystać z usług fryzjera, mechanika albo szewca. Gdzie sięgasz najpierw? Wpisujesz hasło w wyszukiwarce internetowej na telefonie. Następnie otwierasz pierwsze trzy, bądź cztery najpopularniejsze wyniki, wychodząc z założenia, że reszta jest nie warta uwagi. Z tego wynika ogromna odpowiedzialność jaka spoczywa na webmasterach, których zadaniem często jest nie tylko stworzenie responsywnej strony, ale także zapewnienie jej odpowiedniej pozycji w wyszukiwaniu Google.

Tworzenie strony internetowej

Pierwszym etapem tworzenia strony internetowej jest wykonanie jej projektu graficznego. Informatyk musi wiedzieć, co właściwie ma robić, jakie poszczególne elementy mają mieć wymiary i znać planowaną strukturę strony. Jego umiejętności, powinny zapewnić stworzenie strony w pełni responsywnej. Co to znaczy? Ludzie korzystają dzisiaj nie tylko z desktopów z monitorem w skali 16:9, ale także z laptopów, tabletów i smartfonów. Jakże często irytujemy się, kiedy strona na telefonie nie otwiera nam się poprawnie, ale wszystkie elementy się zlewają, a całość wygląda nieczytelnie. Strona responsywna zapewnia to, aby wszystko odpowiednio się przesuwało, zmniejszało i zmieniało, a użytkownik bez problemów mógł się poruszać.

Kolejnym krokiem świadczącym o poziomie strony są zawarte w niej animacje. Stare strony są już nudne, jeśli nie reagują na ruchy użytkownika. Każdy chce, aby wszystko przesuwało się płynnie, zdjęcia się powiększały i rozjaśniały po najechaniu na nie, a w rogu pojawiła się strzałeczka, dzięki której, będziemy mogli wrócić na górę strony. To wszystko działa na odczucia użytkownika.

Jak znaleźć odpowiedniego fachowca w tej dziedzinie? Przede wszystkim nie wystarczy wpisać haseł “tworzenie stron Warszawa“, “strony internetowe Warszawa“, bądź jakiegokolwiek innego. Trzeba wiedzieć, że pierwsze wyniki cieszą się popularnością, niekoniecznie wynikającą z jakości. Zawsze warto sprawdzić opinie o wybranej firmie na portalach i forach internetowych.

Dodaj komentarz