Grzejnik w dziecięcym pokoju – jak go ukryć

Grzejnik w dziecięcym pokoju – jak go ukryć

grzejniki pokojowe

Grzejniki w dziecięcym pokoju budzą wiele wątpliwości. Z jeden strony przecież nie może ich tam zabraknąć, ponieważ nasza pociecha musi mieć odpowiedni komfort cieplny, a z drugiej strony mogą powodować zagrożenie np. podczas intensywniejszej zabawy lub przepychanek z rodzeństwem. Uderzenie głową o ten element wyposażenia mieszkania może być nie tylko bolesne, ale także bardzo niebezpieczne nic więc dziwnego, że chcielibyśmy go ukryć. Na szczęście jest na to kilka sposobów i dziś podpowiemy Ci jak zakryć grzejniki pokojowe w bezpieczny sposób.

Obudowa

Jednym z najpopularniejszych sposobów na ukrycie grzejnika jest jego zabudowanie. Z uwagi na to, że kaloryfery najczęściej znajdują się w najbardziej widocznych miejscach np. pod oknem i nie zawsze mamy możliwość ich przesunięcia pozostaje nam jedynie ich zaakceptowanie i przykrycie przy pomocy odpowiednich materiałów. Pamiętaj, że grzejnik nie może być zabudowany w całości, ponieważ utrudni to cyrkulację ciepła i tym samym zwiększy rachunki za ogrzewanie. Pozostaw odkrytą przestrzeń nad i pod grzejnikiem tak, aby ten mógł spokojnie ogrzewać pomieszczenie.

Ważny jest też materiał, z którego wykonana ma być obudowa. Powinien być odporny na ciepło i nie odkształcać się pod wpływem wysokiej temperatury. Najlepiej sprawdzą się estetyczne obudowy wykonane z drewna. Mogą one przybierać wiele ciekawych form, a do pokoju dziecięcego możemy postawić na kolorowe skrzynki.

Ciekawym sposobem na obudowanie kaloryfera jest też stworzenie siedziska. Jeśli kaloryfer znajduje się pod oknem, to można zabudować go w taki sposób, aby można było usiąść na deskach, które go zasłaniają. Ważne, aby front posiadał szczeliny i otwory, które umożliwiają wydostawanie się ciepła spod obudowy. Na takim siedzisku można położyć dekoracyjne poduszki, a goście nawet nie domyślą się, że pod spodem ukryty jest grzejnik. Co najważniejsze będziemy także mieli pewność, że dziecko nie zrobi sobie krzywdy, bawiąc się koło kaloryfera.

Jeśli pokój dziecka jest mały, to warto połączyć obudowę grzejnika z dodatkową półką. Obudowa może przybrać formę szafki, na której można stawiać różne rzeczy i zabawki. Tak ukryty grzejnik nie tylko ochroni Twoje dziecko przed bolesnym wypadkiem, ale także da mu dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Grzejniki do pokoju dziecięcego

Grzejniki pokojowe mogą przybierać wiele ciekawych form. Na rynku bez problemu znajdziemy także modele, które są bardzo wąskie i praktycznie nie posiadają ostrych krawędzi. Zamontowanie takiego grzejnika w pokoju dziecięcym będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Szansa na to, że nasza pociecha zrobi sobie krzywdę, jest wtedy mniejsza niż w przypadku, gdy w pokoju znajdują się grzejniki żeberkowe.

Dodaj komentarz