Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – kto go udziela?

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – kto go udziela?

Jeżeli mamy wiele zobowiązań kredytowych, jesteśmy zadłużeni i nie dajemy już rady z ich spłacaniem, najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest kredyt konsolidacyjny. Oczywiście, jeżeli jeszcze nie figurujemy w bazach np. w BIK i mamy pozytywną historię kredytową to taki kredyt nie stanowi większego problemu. Gorzej jest, gdy figurujemy w bazach, mamy zadłużenia i niespłacone kredyty, czy pożyczki. Gorzej, co nie znaczy, że jesteśmy bez wyjścia. Obecnie na rynku są firmy, które udzielają kredytów konsolidacyjnych nawet osobom zadłużonym z negatywną historią w bazach danych.

Banki i kredyt konsolidacyjny

W standardowych, znanych wszystkim bankach możemy zaciągnąć kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych, jednak musimy spełniać odpowiednie warunki. Oczywiście musimy udowodnić, że mamy stały dochód, jesteśmy zatrudnieni, posiadamy zdolność kredytową i mamy dobrą historię w Krajowym Rejestrze Długów. Spełniając wszystkie te warunki, większość, jak nie wszystkie dostępne banki udzielą nam kredytu konsolidacyjnego, który nie rzadko rozwiązuje wiele problemów finansowych.

Wiadomo, lepiej spłacać dłuższą w czasie, ale za to jedną ratę, niż wiele rat, które niesamowicie obciążają nasz budżet. Co ciekawe w większości banków biorąc kredyt konsolidacyjny mamy możliwość dodatkowych środków na dowolny cel. Tutaj co jest też bardzo ważne jego oprocentowanie jest niższe od kredytów standardowych.

Kredyt konsolidacyjny ma oczywiście plusy, jak i minusy. Jedyną jego wadą jest kwestia dotycząca tego, że wraz z konsolidacją wzrasta kwota zadłużenia i w ostatecznym rozrachunku musimy uregulować więcej pieniędzy niż w przypadku naszych pojedynczych zobowiązań. Banki każdy wniosek o taki kredyt rozpatrują indywidualnie.

Instytucje finansowe

Oczywiście jest też wiele instytucji finansowych, pozabankowych, które udzielają kredytów konsolidacyjnych dla zadłużonych i z negatywnymi wpisami w bazach danych. Dobrze szukając w sieci na pewno znajdziemy odpowiednią firmę, która udziela takiego kredytu konsolidacyjnego. Możemy też skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Wystarczy np.zaznaczyć kwotę, która nas interesuje i okres, przez jaki planujemy spłacać kredyt konsolidacyjny.

Oferty zostaną automatycznie posortowane od najtańszej do najdroższej. Czasami różnice między ofertami nie są duże, ale np. jedna z nich może być z dodatkowym ubezpieczeniem, lub opłatą manipulacyjną. Jednak zawsze przed podjęciem decyzji o kredycie musimy sprawdzić daną instytucję i dokładnie zapoznać się z warunkami umowy. Firmy pozabankowe często udzielają kredytów konsolidacyjnych np. pod zastaw nieruchomości, lub innego mienia.

Dodaj komentarz