Kredyt dla firm zadłużonych – którą pożyczkę wybrać

Kredyt dla firm zadłużonych – którą pożyczkę wybrać

Kredyt dla firm zadłużonych

Prowadzenie firmy nie jest łatwe i z naszej winy lub nie, w pewnym momencie jej sytuacja finansowa może znacznie się pogorszyć. Wraz z wzrostem zadłużenia wydawać by się mogło, że nie ma żadnego wyjścia z sytuacji. W końcu banki są niezbyt skore udzielać pomocy zadłużonym przedsiębiorstwom. Kredyt dla firm bez zaświadczeń zdaje się być niemożliwy – wnioskując o kredyt w banku zawsze będziemy musieli przygotować nie tylko zaświadczenie o dochodach, ale także takie o niezaleganiu ze składkami w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym oraz wiele innych dokumentów. Rozwiązaniem w tym wypadku może być pożyczka pozabankowa.

Pożyczki pozabankowe dla firm

Wiele firm pożyczkowych deklaruje, że nie sprawdza rejestrów dłużników ani historii kredytowej firmy przy podejmowaniu decyzji o przyznaniu pożyczki. Otwiera to szereg możliwości dla firm, które są w kiepskim stanie finansowym i nie otrzymałyby kredytu w banku. Nie ma potrzeby donoszenia szeregu uciążliwych zaświadczeń – wystarczy zwykle oświadczenie właściciela firmy. Jest to znacznie szybsze i wygodniejsze rozwiązanie, ale ma także swoje minusy. Biorąc tego typu pożyczkę należy być świadomym tego, że w większości przypadków będzie ona przyznana na znacznie gorszych warunkach niż te oferowane w bankach. Całkowity koszt pożyczki z pewnością będzie znacznie wyższy, dlatego należy zwracać szczególną uwagę na Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RRSO). Nie znaczy to jednak, że każda firma pożyczkowa chce tylko oszukać swoich klientów i nie da się wziąć w miarę korzystnej pożyczki. Oczywiście jest to możliwe, należy jednak jak najdokładniej przejrzeć oferty wielu różnych firm przed dokonaniem wyboru. Warto także korzystać jedynie z usług firm renomowanych, o ugruntowanej pozycji na rynku.

Którą pożyczkę wybrać

Najważniejsze jest to, aby oprocentowanie pożyczki było stosunkowo niskie. Całkowity koszt pożyczki będzie również z całą pewnością zależał od tego, na ile rat chcemy ją rozłożyć. Wielu klientów nie zwraca uwagi na dodatkowe koszty i opłaty związane z zaciągnięciem zobowiązania, a w przypadku pożyczek pozabankowych mogą one być wcale niemałe. Możemy na przykład być niemal pewni wystąpienia prowizji za udzielenie pożyczki. Każdą umowę powinno się bezwzględnie czytać przed jej podpisaniem, ponieważ nigdy nie wiemy, czy na pewno cała jej zawartość jest zgodna z tym, na co wcześniej się zdecydowaliśmy. Zaciągając zobowiązanie przez Internet tym bardziej kuszące jest „przeklikanie” całego procesu bez czytania regulaminu i warunków usługi, ale może się to zakończyć niemiłymi konsekwencjami.

Kredyt dla firm bez zaświadczeń może być często jedną opcją dla mocno zadłużonego przedsiębiorstwa. Warto jednak zaciągać każde zobowiązanie z głową, aby później nie żałować.

Dodaj komentarz