Agent nieruchomości – jak nim zostać i zarabiać dobre pieniądze?

Agent nieruchomości – jak nim zostać i zarabiać dobre pieniądze?

agent nieruchomości

Dobrze płatna praca to marzenie wielu osób – wymaga ona jednak olbrzymiej motywacji, wielkich nakładów czasu poświęcanego na naukę oraz otwartego umysłu. I dokładnie te cechy wymagane są od dobrego agenta nieruchomości, jako że zawód ten znacznie odbiega od szeroko rozumianego „etatu”. Jak przygotować się do pracy w branży nieruchomości, i na jakie zarobki może liczyć dobry agent nieruchomości?

Przygotuj się do pracy!

Sprzedawanie produktów często jawi się ludziom jako prosty proces – jest popyt, jest również i podaż. Jednak skuteczna sprzedaż składa się także z wielu innych czynników, o czym przyszły agent nieruchomości zdecydowanie powinien wiedzieć. I zanim zacznie dowiadywać się tego, ile zarabia agent nieruchomości, powinien nastawić się najpierw na odpowiednie przygotowanie i naukę, by pieniądze już wkrótce zaczęły płynąć szerokim strumieniem. Podstawowe jest oczywiście doświadczenie w sprzedaży, które znacznie ułatwi cały proces wdrożenia się do codziennych obowiązków oraz sprawi, że interakcja z klientem będzie znacznie częściej owocna, a transakcje będą zamykane na korzyść obu stron.

Czy zarobki są adekwatne do pracy?

Według wielu sondaży a także badań, zawód agenta nieruchomości należy do jednego z lepiej opłacanych w Polsce, plasując się tuż za maklerem giełdowym, architektem czy analitykiem finansowym. Zatem, ile zarabia agent nieruchomości z dużym doświadczeniem i wiedzą? Są to stawki rozpoczynające się od 5 000 zł do nawet 30 000 złotych miesięcznie. I choć na pierwszy rzut oka takie kwoty mogą wydawać się porażające, to zdecydowanie nakład zaangażowania, nauki i zdobywania doświadczenia jest całkowicie adekwatny do takich zarobków. Początkujący agent nieruchomości może oczywiście liczyć na najmniejszą stawkę, jednak im więcej doświadczenia w sprzedaży bezpośredniej zdobędzie, tym szybciej zacznie finalizować transakcje, za co oczywiście otrzymuje prowizje. W miarę rozwoju dobrym pomysłem jest również założenie własnej działalności, kiedy zarobki z wykonywanego zawodu zaczynają pozwalać na kolejne kroki biznesowe – na takie kroki decydują się już doświadczeni agenci nieruchomości, którzy pod swoimi skrzydłami zaczynają rozwijać nowych pracowników, których praca pcha działalność do większych zysków i poszerzania działalności. Jeżeli pojawia się chęć rozpoczęcia pracy jako agent nieruchomości, podstawą powinny być szkolenia oraz nauka w zakresie niezbędnym do podjęcia pierwszych zleceń. Ważna jest również umiejętność rozmowy z ludźmi oraz techniki negocjacyjne, których opanowanie pozwala na kontrolowaniu spotkania z klientem i zachęcenia go do sfinalizowania sprzedaży.

Dodaj komentarz