Czy złoto to teraz dobra inwestycja?

Praca dla nieletnich – czyli czy nastolatkowie mogą liczyć na dobrze płatne zajęcie?

Jeśli zastanawiasz się czy warto inwestować w złoto w 2022 roku, odpowiedź może być tylko jedna: ZDECYDOWANIE TAK! Kwestią wyboru zostaje tylko czy w złoto zainwestujemy większą część posiadanej gotówki, czy jedynie zdywersyfikujemy nasz portfel i kupimy na przykład
20-gramową sztabkę za około 4700 złotych. Wybór kwot do inwestycji jest w zasadzie nieograniczony, a ładnie opakowana sztabka złota może być fantastycznym prezentem na Święta.

Czy warto inwestować w złoto w 2022 roku?

Przede wszystkim warto podkreślić, że doświadczeni inwestorzy stosują złoto jako część swoich inwestycji i w 2013 lokaty takie nadal będą stosowane głównie w tym celu.

Prawie nigdy nie inwestują w złoto jako jedyny zasób. Często też zaczynają od niewielkich ilości złota i powoli powiększają swój majątek mając chwilowe nadwyżki budżetowe lub wykorzystując chwilowy spadek wartości złota. Możemy inwestować dowolną kwotę, ale przyjmuje się, że 10000 złotych to odpowiednia kwota do inwestowania – za tyle spokojnie kupimy całkiem sporą, 50-gramową sztabkę (np. w Mennicy Skarbowej za nieco ponad 9000 złotych).

Inwestowanie w złoto fizyczne

Chociaż można inwestować w złoto na Foreksie, kupując kontrakty terminowe czy nabywając udziały w spółkach związanych ze złotem, zdecydowana większość inwestorów wybiera inwestycję w złoto fizyczne.

W złoto można inwestować już od ok. 250 złotych kupując miniaturowe, jednogramowe sztabki. Warto wybrać zaufaną instytucję sprzedającą złoto, taką jak NBP lub Mennica Skarbowa, gdzie można kupić sztabki i monety z certyfikatem. Odradzamy natomiast kupowanie sztabek kolekcjonerskich (przynajmniej na początku), ponieważ amatorom ciężko ocenić ich realną wartość≥

Od jakich kwot można inwestować w złoto?

Zaletą złota jest to, że jeśli mamy większą gotówkę, możemy kupić praktycznie dowolną ilość złota. Warto rozważyć inwestycję w co najmniej 50-gramową sztabkę, gdyż przy inwestycjach tego rzędu ceny nie będą już się znacząco obniżać (przy kilogramie wychodzi ok. 177 złotych za gram), więc inwestycja w 50-gramową sztabkę jest najbardziej opłacalna – cena jest niska, produkt płynny, a jednocześnie koszt jednego grama jest naprawdę rozsądny, tylko o 1,6% wyższy niż w przypadku zakupu kilogramowej sztabki.

Co więcej, w wiele wskazuje na to, że 2022 utrzymujący się od jakiegoś czasu trend boczny powinien wystrzelić w górę, a przebicie poziomu 1800 dolarów za uncję jest według wielu analityków pewne w 2022 roku.

Może warto więc zrobić sobie prezent na Święta i zainwestować z sztabkę złota w sprawdzonym sklepie online Mennicy Skarbowej.

Dodaj komentarz