Hosting dla strony internetowej – czy wysoka jakość w niskiej cenie jest możliwa?

Hosting dla strony internetowej – czy wysoka jakość w niskiej cenie jest możliwa?

Każda osoba, która chce prowadzić własną stronę internetową, musi przygotować się na kilka wydatków. Jednym z nich jest zakup hostingu, który jest niezbędny do tego, aby witryna była dostępna dla internautów przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu przez cały rok. Początkujący blogerzy, właściciele sklepów internetowych i po prostu osoby, które chcą mieć swoje własne miejsce w sieci, w większości przypadków zwracają w pierwszym momencie uwagę na cenę hostingu. Jednak czy niska cena takiej usługi może iść w parze z dobrą jakością?

Tani i dobry hosting – czy to jest możliwe?

W wielu przypadkach tanie nie znaczy gorsze i tak jest m.in. w przypadku hostingu. Naprawdę nie musisz wydawać setek złotych rocznie, aby Twoja strona dobrze chodziła. Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo firm, które oferują tani i szybki hosting dla stron internetowych. Nie musisz przepłacać na hostingu, aby móc cieszyć się wysoką jakością, albo przynajmniej taką, która jest zadowalająca. Na sam początek swojej przygody z prowadzeniem witryny internetowej np. niewielkiego bloga tani hosting będzie nawet lepszy niż ten droższy? Dlaczego? Ponieważ jeśli rola blogera jednak nie przypadnie Ci do gustu, to nie stracisz zbyt wielu pieniędzy.

W momencie, gdy Twoja strona stanie się popularniejsza, a Ty zaczniesz zarabiać na swojej witrynie, będziesz mógł pomyśleć o czymś droższym i stabilniejszym. Dobrym przykładem jest hosting www w Hostinghouse.pl. W dobrej cenie, możesz wykupić miejsce na serwerze dla swojej strony internetowej. Tani hosting zawsze będzie lepszy niż darmowy, dlatego nie jest to zła decyzja. Darmowy hosting może być bardzo wolny, a także nie do końca bezpieczny. Z kolei tani gwarantuje już jakość na średnim, a nawet dobrym poziomie.

Parametry taniego hostingu

Cena hostingu to nie jedyna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę podczas jego wyboru. Co więcej, nie jest to nawet jedna z najważniejszych kwestii. O wiele istotniejsze są bowiem parametry hostingu, które mają wpływ na jego działanie oraz skuteczność. Szybkość jest w tym przypadku bardzo ważna, ponieważ długo ładująca się strona www może zniechęcić użytkowników i sprawi, że będą oni z niej szybko wychodzić.

Zwróć więc uwagę na: ilość rdzeni procesora, ilość pamięci RAM, transfer, powierzchnię dyskową, wersję PHP i typ wykorzystywanych dysków oraz uptime. Stabilny hosting to podstawa, jeśli nie chcesz tracić klientów lub czytelników. Jak wiadomo nawet chwilowe nieodpowiadanie strony może sprawić, że stracisz pieniądze, które odwiedzający mógłby zostawić w Twoim sklepie internetowym.

Dodaj komentarz