Jak zorganizować przyjęcie komunijne w domu?

Jak zorganizować przyjęcie komunijne w domu?

I Komunia Święta jest drugim najważniejszym sakramentem w życiu dziecka. W tym wyjątkowym dniu towarzyszy mu najbliższa rodzina. Mimo, że to sakrament tego dnia jest najważniejszy, to równie istotna staje się późniejsza celebracja. Wiele osób decyduje się na wynajem sali lub restauracji. Jednak warto zastanowić się nad organizacją przyjęcia komunijnego w domu. Takie rozwiązanie jest bardziej kameralne i intymne. Skupia się na samym przeżyciu i rodzinie. Jak zorganizować komunię w domu?

Lista gości i przygotowanie miejsca 

Największym problemem z jakim możemy się spotkać organizując przyjęcie komunijne w domu to ograniczone miejsce. Tym samym musimy bardzo dokładnie wybrać listę gości. Pierwszą Komunię Święta tradycyjnie spędza się z najbliższą rodziną. Na liście gości oczywiście nie może zabraknąć rodziców chrzestnych i dziadków. Zawczasu warto zaplanować ilość gości i w razie potrzeby wynająć większy stół oraz krzesła. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu, to przyjęcie możemy przenieść na zewnątrz. Komunie odbywają się w maju, więc powinniśmy trafić na ładną pogodę. Pamiętaj, by zaproszenia na I Komunię Świętą rozesłać odpowiednio wcześniej, tak żeby każdy z gości miał czas na odpowiedź. 

Dekoracje stołu 

Stół w trakcie przyjęcie komunijnego powinien być przykryty białym obrusem. Kolor biały jest domeną tego sakramentu. Kojarzony jest z czystością, ale także niewinnością i dzieciństwem. Za to możesz pozwolić sobie na oryginalne dodatki. Aranżację nakrycia możesz urozmaicić bluszczową girlandą, położoną na środku stołu. W niej poustawiaj ledowe świeczki lub słoiczki z małymi bukietami. Pamiętaj, że bukiety powinny być niskie, tak aby nie zasłaniały gości naprzeciw. Ciekawym urozmaiceniem są także serwetki komunijne z motywem religijnym. Dzięki nim stół nabierze elegancji. 

Organizując przyjęcie komunijne trzeba też wziąć pod uwagę inne dzieci. Jeśli posadzisz je przy stole z dorosłymi, to pamiętaj, by na krzesłach położyć poduszki. Dzięki temu dzieci będą sięgnąć blatu. Innym rozwiązaniem jest przygotowanie mniejszego stolika specjalnie dla najmłodszych. 

Menu 

Przyjęcie komunijne organizowane w domu wiąże się z gotowaniem. Zrezygnuj z dań, które wymagają pojedynczego przygotowania, np. kotlety schabowe. Postaw na dania jednogarnkowe, takie jak gulasz lub inną potrawę. Na pierwsze danie podaj zupę, tutaj sprawdzi się zupa krem. Tort najłatwiej jest zamówić, deser uzupełnij o świeże owoce i np. lody. 

Dodaj komentarz