Kredyt gotówkowy dla obcokrajowca – czy to możliwe?

Kredyt gotówkowy dla obcokrajowca – czy to możliwe?

Kredyt dla Ukraińca
Coraz częściej za pracą i lepszym życiem do Polski przyjeżdża tysiące obcokrajowców – szczególnie Ukraińców. Często są to osoby, które cały dobytek zostawiły za granicą i jednocześnie utrzymują bliskich, którzy zostali w rodzimym kraju. Takie osoby często wybierają nasz kraj, na swój nowy dom i to właśnie tu chcą zakładać rodziny i prowadzić życie zawodowe. Obcokrajowcy często marzą o własnych czterech ścianach lub dodatkowej gotówce, która pozwoliłaby im na godny strat w nowe życie. Rozwiązaniem może być kredyt dla obcokrajowca. Jakie warunki trzeba spełnić, aby go otrzymać? Podpowiadamy!

Czy Ukrainiec może dostać kredyt w Polsce?

Jeszcze do niedawna osoby, które nie miały Polskiego obywatelstwa, nie mogły liczyć na kredyt w naszym kraju. Wraz ze wzrostem liczby obcokrajowców w naszym kraju, zasady udzielania kredytu dla obcokrajowców się nieco zmieniły i teraz o wiele łatwiej jest się o niego ubiegać. Kredyt dla Ukraińca jest możliwy, a obywatele sąsiedniego kraju również mogą otrzymać kredyt lub pożyczkę.

Jeśli osoba spoza Unii Europejskiej chce wziąć kredyt w naszym kraju, musi mieć kartę stałego pobytu oraz wizę. Niezbędny będzie też stały i legalny dochód na umowę o pracę lub ewentualnie umowę zlecenie. Każdy bank ma swoje własne zasady, jeśli chodzi o udzielanie finansowania obcokrajowcom. Każda osoba, która stara się o kredyt dla Ukraińca, będzie traktowana podobnie jak Polski klient. Oznacza to, że nie obejdzie się bez pozytywnej oceny zdolności kredytowej i zestawu niezbędnych dokumentów. W przypadku obcokrajowców bank może wymagać większej ilości dokumentów, aby móc wnioskować o kredyt.

Dokumenty niezbędne do wzięcia kredytu dla obcokrajowca

Tak jak wspomnieliśmy, każdy bank może mieć własne zasady udzielania kredytu. Każda instytucja może wymagać od Ciebie innych dokumentów jednak w większości przypadków będą one do siebie podobne. Jeśli chcesz otrzymać kredyt dla obcokrajowca, musisz przygotować m.in.:

– Umowę o pracę lub zaświadczenie, które potwierdzi Twoje zatrudnienie
– Kartę stałego pobytu lub czasowego pobytu
– Zaświadczenie o meldunku w Polsce
– Ważny paszport
– Numer pesel
– Raport kredytowy z rodzinnego kraju

Potrzebny może być też aktywny numer konta w Polskim banku. Osoby, które chcą wziąć kredyt w Polsce, powinny sukcesywnie budować swoją zdolność i historię kredytową, która ułatwi ubieganie się o pieniądze w banku. Banki w dużych miastach wprowadzają w swoich oddziałach obsługę w języku ukraińskim lub rosyjskim. Ułatwia to komunikację między pracownikiem a obcokrajowcem, który ubiega się o kredyt i pomaga uniknąć nieporozumień związanych z umową.

Dodaj komentarz