Dieta sokowa – na czym polega i jak odchudzać się z jej pomocą?

Dieta sokowa – na czym polega i jak odchudzać się z jej pomocą?

Dieta sokowa cieszy się wśród Polek coraz większą popularnością. Coraz częściej można zauważyć, że tego rodzaju dietę stosują znane aktorki czy influencerki. Dzieje się tak nie bez powodu. Dieta sokowa czy też inaczej detox sokami może przynieść naszemu organizmowi wiele korzyści, a przede wszystkim pomaga w pozbyciu się nadprogramowych kilogramów. Zobacz, na czym polega dieta sokowa, czy jest zdrowa i ile kilogramów można schudnąć z jej pomocą.

Na czym polega dieta sokowa?

Jak sama nazwa wskazuje dieta sokowa, polega na przygotowywaniu różnorodnych soków przy użyciu blendera czy też sokowirówki. Soki mogą mieć w swoim składzie nie tylko owoce, ale także warzywa. Wiele diet sokowych opiera się na tym, aby soki z owoców spożywać do południa, a następnie przygotowywać jedynie koktajle na bazie warzyw. Jest tak, ponieważ mimo tego, że owoce mają wiele minerałów i witamin, to są także bogate w cukier, który nie sprzyja utracie kilogramów. Jest większa szansa na to, że spalisz kalorie z soków owocowych w ciągu całego dnia, niż jakbyś wypił je na ostatni posiłek. Celem diety sokowej jest oczyszczenie organizmu, dlatego taka dieta często traktowana jest jak detox. Oprócz działania oczyszczającego spożywanie soków przez kilka dni może sprawić, że zrzucisz kilka zbędnych kilogramów.

Ile może trwać dieta sokowa?

Dieta sokowa budzi wiele kontrowersji, ponieważ nie da się ukryć, że nie nadaje się na dłuższą metę. Spożywanie samych soków przez dłuższy czas mogłoby być niezdrowe dla organizmu. Dlatego taką dietę należy przeprowadzać jedynie co jakiś czas przez kilka dni. Optymalny czas trwania diety sokowej wynosi 3 dni, istnieją również diety, które trwają aż tydzień. Jest to jednak maksymalny okres, przez który powinno się stosować taką dietę. Warto przy tym pamiętać, że jeśli tylko poczujesz się gorzej, a Twój organizm będzie za bardzo osłabiony, to należy przerwać dietę sokową i zacząć wprowadzać do jadłospisu nowe produkty.

Zalety diety sokowej

Wiele osób a w szczególności kobiety przyznają, że dzięki diecie sokowej czują się lżej oraz mają więcej energii. Jest tak, ponieważ część toksyn, które zalegały w organizmie, zostaje usunięta, co dobrze wpływa na ogólne samopoczucie. Taka dieta pozwala również pozbyć się nadmiaru wody z organizmu i usprawnia działanie układu pokarmowego. Detox sokami ułatwia też proces odchudzania i podczas niego można schudnąć od 1 do nawet 5 kilogramów. Więcej informacji na temat diety sokowej, przepisy na zdrowe koktajle oraz suplementy na odchudzanie znajdziesz na stronie https://dietetyk.edu.pl/. Odpowiednia dieta, ćwiczenia oraz tabletki na odchudzanie mogą przynieść naprawdę niesamowite rezultaty w walce z nadprogramowymi kilogramami.

Dodaj komentarz